Wizytówkowe strony responsywne (RWD)

Strony RWD (Responsive Web Design) są zupełnie nowym trendem w projektowaniu stron internetowych. Są one odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku elektronicznego, który dostarcza konsumentom niezliczonej liczby urządzeń o przeróżnych przekątnych ekranowych. Aby sprostać wymaganiom klientów w 2 dekadzie 21 wieku nie wystarczy już zwykła strona internetowa. Firmy dbające o wizerunek swoich marek masowo zmieniają swoje stare witryny na RWD aby nie zostać w tyle. W ten sposób mają one pewność poprawnego wyświetlania bez względu na to czy użytkownik wejdzie na ich stronę z 4-calowego smartfona, 10-calowego tableta, 14-calowego laptopa, 21-calowego desktopa, czy 90-calowego telewizora.

W przeciwieństwie do stron mobilnych, nie mamy tutaj do czynienia z dwiema odrębnymi stronami internetowymi (jednej dla urządzeń mobilnych i drugiej dla desktopów). Strony responsywne dopasowują swój wygląd dynamicznie w zależności od wielkości okna przeglądarki. Aby sprawdzić jak to wygląda wystarczy zmniejszyć okno przeglądarki. Nasza strona firmowa jest wykonana właśnie w takiej technologii.

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych stron wizytówkowych również i tutaj mówimy o bardzo prostej stronie bez panelu administracyjnego ani wykorzystania bazy danych.

Wycena

Choć każdą realizację wyceniamy indywidualnie, to przeważnie w przypadku tworzenia wizytówkowej strony responsywnej wycena oscyluje w okolicy 1200zł netto. W tej cenie uwzględniamy:

 • Przygotowanie projektu graficznego strony.
 • Pocięcie i kodowanie grafiki w HTML5 oraz CSS3.
 • Do 5 zakładek (podstron), np. Strona Główna, O firmie, Oferta, Galeria, Kontakt.
 • Wprowadzenie treści i grafiki na stronę.
 • Przesłanie strony na wskazany przez Państwa serwer.
 • Jedna wersja językowa.
 • Poprawne działanie na urządzeniach mobilnych wyprodukowanych do 2 lat wstecz.

Przykładowe strony:

 • Mercedes Benz

  tworzenie stron rwd
  Landing Page RWD

  Wspólnie z firmą Broker Media stworzyliśmy wiosenną kampanie marketnigową, z okazji dni otwartych salonu Mercedesa w Sosnowcu. Naszym zadaniem było stworzenie graficznego Newslettera oraz landing page, do którego byli odsyłani użytkownicy chcący umówić się na jazdę próbną nowym modelem klasy C.

 • Thy Worshiper

  tworzenie stron rwd
  strona RWD parallax

  Strona polskiego zespołu metalowego przebywającego obecnie w Dublinie. Stworzyliśmy dla nich zwykła stronę responsywną w HTML 5. Jako, że zespół działa prężnie w Social Media - stworzyliśmy integrację z Facebookiem, dzięki której wszystkie wpisy dodawane na ich fanpejdżu, automatycznie wyświetlają się również na stronie.

 • LACH

  tworzenie stron rwd
  Wizytówkowa strona RWD

  Strona wizytówkowa niewielkiej firmy usługowo-handlowej. Ta niepozorna realizacja pokazała nam, że Responsive Web Design może się również przydać w branży budowlanej. Proszę sobie wyobrazić te kody QR na rusztowaniach, aż się prosi by wyciągnąć smartfona i zacząć je skanować :).